Menu

Filter op
content
PONT Omgeving

De Jonge gaat OOB-status van woningcorporaties aanpassen

Demissionair minister De Jonge schrijft de Tweede Kamer dat hij de status van Organisatie van Openbaar Belang (OOB) voor corporaties gaat aanpassen. Aanleiding is een onderzoek van Aedes en VTW en het disproportionele effect van de strengere accountantscontrole voor corporaties vanwege de OOB-status.

Aedes 21 July 2023

Nieuws-persbericht

Nieuws-persbericht

De minister stelt voor om de grens van OOB-status te verhogen van 5.000 gewogen verhuureenheden (vhe) naar 10.000. Ook wil De Jonge met onder meer Aedes onderzoeken of er een beter criterium is dan aantal vhe.

Aedes is blij dat de minister de OOB-status gaat aanpassen, al zien we liever een nog hogere grens verhuurdereenheden of een ander criterium. Daarnaast is er zorg of de aanpassing inderdaad kan worden doorgezet nu de minister demissionair is. Streven blijft om de aanpassing te laten ingaan vanaf boekjaar 2024, dus bij controle jaarrekening in 2025.

Achtergrond

Sinds 2020 hebben corporaties met meer dan 5.000 verhuureenheden (vhe) de OOB-status. Ruim 140 corporaties hebben daardoor te maken met een strenger controleregime van de accountant. Bij de invoering van de OOB-status hadden Aedes en VTW al vraagtekens bij de meerwaarde voor corporaties.

Het onderzoek van Aedes en VTW bevestigde dit beeld: de OOB-status heeft de interne en externe controle niet verbeterd.

Artikel delen

Reacties

Laat een reactie achter

U moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.