Menu

Filter op
content
PONT Omgeving

Verdaging beslissing op bezwaar niet vatbaar voor bezwaar en beroep

Besluit tot verlening van een bouwvergunning. Tegen dit besluit heeft eiser bezwaar gemaakt. Naar aanleiding van het advies van de commissie bezwaarschriften heeft verweerder besloten om een ontheffingsprocedure te starten. Bij brief heeft verweerder eiser bericht dat de beslissing op bezwaar op grond van art. 7:10 lid 4 sub c Awb voor zes maanden is verdaagd omdat naleving van de wettelijke procedurevoorschriften mogelijk zou leiden tot overschrijding van de termijn voor een beslissing op het bezwaarschrift.

Rechtspraak 15 February 2012

Verdaging van de beslissing op bezwaar is niet vatbaar voor bezwaar en beroep; eiser is niet rechtstreeks in zijn belang getroffen.

Besluit tot verlening van een bouwvergunning. Tegen dit besluit heeft eiser bezwaar gemaakt. Naar aanleiding van het advies van de commissie bezwaarschriften heeft verweerder besloten om een ontheffingsprocedure te starten. Bij brief heeft verweerder eiser bericht dat de beslissing op bezwaar op grond van art. 7:10 lid 4 sub c Awb voor zes maanden is verdaagd omdat naleving van de wettelijke procedurevoorschriften mogelijk zou leiden tot overschrijding van de termijn voor een beslissing op het bezwaarschrift. Het bezwaar dat eiser daartegen heeft gemaakt is door verweerder niet-ontvankelijk verklaard. Eiser betoogt dat de beslissing om te verdagen onacceptabel is omdat inbreuk is gemaakt op zijn eigendomsrecht. Verweerder heeft ruimschoots de tijd gehad om rekening te houden met de wettelijke procedurevoorschriften. Volgens eiser weigert verweerder gevolg te geven aan zijn veelvuldige verzoeken om handhavend op te treden. De Rb. is van oordeel dat de brief tot verdaging van de beslistermijn een niet voor bezwaar of beroep vatbare beslissing is inzake de procedure ter voorbereiding van een besluit, zoals bedoeld in art. 6:3 Awb. Het opschorten van de beslistermijn strekt slechts ter voorbereiding van het op het bezwaar te nemen besluit. Eisers betoog dat verweerder geen rekening houdt met zijn belangen en zijn eigendomsrecht niet serieus neemt brengt niet met zich dat hij door het uitstel rechtstreeks in zijn belang is getroffen in de zin van dit artikel. Geen besluit waartegen afzonderlijke rechtsmiddelen kunnen worden aangewend.

Lees hier de volledige uitspraak

JnB2012, 147

Rb. Haarlem, 25-01-2012, AWB 11/1945

college van burgemeester en wethouders van Zandvoort, verweerder.

Awb 6:3, 7:10 lid 1, lid 3, lid 4 sub c

 

Bron Justex

Artikel delen