In 2014 zal de nieuwe fabriek Asbest Denaturing in Zwolle tot 100.000 ton asbest per jaar gaan verwerken tot een nieuw bruikbaar onschadelijk bouwproduct.Het asbest doorloopt in 95 uur in verschillende fasen een tunneloven. Door dit proces verandert de schadelijke structuur van het asbest in een structuur die niet meer schadelijk is voor de gezondheid.Vervolgens worden de onschadelijke asbestproducten vermalen tot het bouwmateriaal beststof. Beststof kan worden toepast als vulmiddel in de cement- en asfaltindustrie en als vervanging van cement in het menggranulaat.
In 2014 zal de nieuwe fabriek Asbest Denaturing in Zwolle tot 100.000 ton asbest per jaar gaan verwerken tot een nieuw bruikbaar onschadelijk bouwproduct.
Het asbest doorloopt in 95 uur in verschillende fasen een tunneloven. Door dit proces verandert de schadelijke structuur van het asbest in een structuur die niet meer schadelijk is voor de gezondheid.
Vervolgens worden de onschadelijke asbestproducten vermalen tot het bouwmateriaal beststof. Beststof kan worden toepast als vulmiddel in de cement- en asfaltindustrie en als vervanging van cement in het menggranulaat.
Volgens de
Cobouw
zijn slopers en saneerders tegen de nieuwe fabriek omdat dit de prijs van het asbest zal opdrijven.
Bekijk hier het filmpje van het fabricageproces.