Mag een bestaand daglichtopening op minder dan 2 meter perceelgrens/hart weg in rekening worden gebracht daglichtberekening bij herbestemming?

Antwoord

Een historisch pand wordt gesplitst in appartementen. Een aantal verblijfsruimten in deze appartementen is aangewezen op de bestaande gevelopeningen in de zijgevel, die grenst aan een smalle steeg van circa 3,5 m breed. De gemeente is van mening dat geen gebruik mag worden gemaakt van de bestaande gevelopeningen voor de vereiste daglichttoetreding, omdat de afstand tussen de gevelopeningen en het hart van de steeg minder dan 2 m is. Dit is niet toegestaan volgens art. 3.78 tweede lid. De aanvrager is van mening dat dit wel zou mogen, immers er wordt gebruik gemaakt van gevelopeningen die van oudsher aanwezig zijn in het pand en daar is niets aan veranderd.

Download hier het volledige advies.

Datum: 6 December 2018
Bron: ATGB